DO GÓRY
logo fuss magazyn
FUSS_nr_31_Happy_EndingFUSS nr 30 Krzyk ModyFUSS magazyn Czy ubrania potrafią milczeć?FUSS magazyn - W dresie na salonyFUSS magazyn - Krzyk mody

BIESZCZADY SP. Z O.O.

M. Sztypa | FELIETON

– A może by tak to wszystko pieprznąć i wyjechać w Bieszczady? Wszyscy? Cały korpoświat w te cudowne Bieszczady? Niby po jaką cholerę? Zaciągną tam wszystkie swoje stresy i frustracje. Będą żyli w ten sam nerwowy sposób, co w mieście – z laptopem na stole i smartfonem przy uchu, będą prowadzić swoje bieszczadzkie home office.

KAŻDY DREAM JOB MA DWA KOŃCE

K. Guzowska | MIĘDZY INNYMI

Należę do grupy tych szczęśliwców, których pracą jest podróżowanie. Mam selfie ze szczytu wieżowca w Nowym Jorku, z czubka wulkanu na Kanarach, jak surfuję w RPA, z kobietą z plemienia Himba w Namibii albo jak skaczę na najwyższym bungee na świecie.

WIRTUALNE RE-ANIMACJE

K. Nowaczyk-Basińska | MIĘDZY INNYMI

XXI wiek przynosi coraz ciekawsze propozycje wirtualizacji kolejnych aspektów naszego życia, także życia po śmierci. W sieci pojawiają się e-cmentarze, na których można „pochować” bliską nam osobę lub zwierzęcego pupila, korzystając z gotowych opcji nagrobków, kwiatów, kondolencji, zniczy.

PERKUSIŚCI – DAWCY SZCZĘŚCIA

M. Brodacka | ZASŁYSZANE

Zdarza się, że są nazywani drugimi dyrygentami w orkiestrze. Liczą takty, kontrolują tempo gry i nie jeden, a kilkadziesiąt instrumentów. Perkusiści, bo o nich mowa, sprawiają, że utwór muzyczny staje się pełnym i rezonującym obrazem, przyprawiają go dozą tragizmu i szczyptą melancholii.

RYTM MUZYKI, RYTM RYTUAŁU

Ł. Kraj | ZASŁYSZANE

Otaczająca nas rzeczywistość jest przeniknięta rytuałami. Dziś tak wypowiadamy to słowo jednym tchem z całą gamą określeń: teatr, misterium czy sacrum, jak i opisujemy powtarzalne elementy naszej codzienności.

KAZIMIERNIKEJSZYN 2017, czyli festiwal bez spinki

| MAKING FUSS

Na scenie pojawią się, m.in.: Hey, Łąki Łan, Łona &Webber, L.U.C i Rebel Babel, Gooral, Julia Pietrucha, Dziady Kazimierskie, SunnyLand.

RĘKAWICE MOCY, PRZYSZŁOŚĆ, NEONY, PRZEMOC I SYNTEZATORY – RETRO MODA NA LATA 80.

B.Domagała | KĄTEM OKA

Moje dzie­ciń­stwo, przy­pa­da­jące na lata 90., cier­piało na brak anteny sate­li­tar­nej i Pasz­portu Pol­satu. Ode­brało mi to prze­pustkę do obco­wa­niaz więk­szo­ścią hitów epoki zwia­stu­ją­cej przy­szłość, która nie nade­szła.

KIEDY PRZYSZŁOŚĆ SIĘGA W PRZESZŁOŚĆ

M. Brodacka | MIĘDZY SŁOWAMI

Cała nasza rze­czywistość jest tek­stowa: filmy i foto­gra­fie, które oglą­damy, książki, które czy­tamy, archi­tek­tura, którą codzien­nie mijamy. Miej­sca i rze­czy są dia­lo­giczne, roz­ma­wiają z nami i wyma­gają odpo­wie­dzi. Trwają pomimo nas i dzięki nam, są tu i teraz, a jed­no­cze­śnie mówią o swo­jej prze­szło­ści i histo­rii.

KOGO CHCESZ OSZUKAĆ?

W. Sraga | MIĘDZY INNYMI

Histo­rii o eks­tre­mal­nych egzem­pla­rzach gości hote­lo­wych sły­sza­łam tyle, że nie jestem w sta­nie ich zli­czyć. Cele­bryci, któ­rzy myślą, że zapłatą za rachu­nek jest ich obec­ność, rekiny biznesu zama­wia­jące hor­ren­dal­nie dro­gie panie do towa­rzy­stwa czy ste­reo­ty­powy Janusz, który całe życie zbiera na noc w luk­su­so­wym hotelu, a jak już się w nim znaj­dzie, to wachlarz kapry­sów zdaje się nie mieć końca.

THIS IS US – RODZINA GÓRĄ ALBO TELEWIZYJNE KATHARSIS

K. Nowacka | KĄTEM OKA

This Is Us, czyli cał­kiem jesz­cze świeża pro­duk­cja NBC pod nieco mniej zgrab­nie brzmią­cym pol­skim tytu­łem Tacy jeste­śmy, zdo­była od czasu wrze­śnio­wej pre­miery nie­małą popu­lar­ność. Tym samym wzbu­dziła jed­nak lek­kie zmie­sza­nie zarówno u fanów, jak i u kry­ty­ków. Skąd takie poru­sze­nie?

ŚWIAT W RÓWNOWADZE

MA | ZASŁYSZANE

– Zapomina się w naszej kulturze o przodkach i mało poświęca się im miejsca . Ludzie z pierwotnych kultur mówią, że to jest choroba naszej cywilizacji – mówi Mateusz Samolong, basista Ma. – My też jesteśmy pierwotną kulturą! – dorzuca Olek Szerszeń, gitarzysta i wokalista.

NEOSZYNKA

M. Sztypa | FELIETON

W Syl­we­stra fabrycz­nie nowe samo­chody w salo­nach sprze­daży stra­ciły na war­to­ści od dwóch do ponad dwu­dzie­stu tysięcy zło­tych – tylko dla­tego, że są zeszło­roczne, czyli już stare. Opę­tała nas mania nowo­ści. Wszystko musi być inno­wa­cją albo pocho­dzić z naj­now­szej kolek­cji.

DER BALKON

W. Panasiuk | MIĘDZY SŁOWAMI

Kiedy ma się kilka lat, zadaje się dużo pytań i oczekuje jasnych odpowiedzi. Najlepiej krótkich i pasujących do wyobrażeń o świecie, które się wtedy ma.

KOMU ZAWDZIĘCZAM PANIĄ IRENKĘ. NA MARGINESIE BLOGA „IRENKA MÓWI JAK JEST”

K. Kuszyk | MIĘDZY INNYMI

Wycho­wy­wa­łam się z bab­ciami. Nie mam rodzeń­stwa, bab­cie więc, oprócz bab­cio­wa­nia, zupeł­nie natu­ral­nie weszły w rolę star­szych sióstr, towa­rzy­szek zabaw i sojusz­ni­czek.

Ta strona korzysta z plików cookie.