DO GÓRY
logo fuss magazyn

W POSZUKIWANIU TĘCZY

N. Hennig | ZASŁYSZANE

Jestem dziew­czyną z bloku i mam 14 lat. Mam też: szare dresy z dwoma paskami (te z trzema były uzna­wane przez moich rodzi­ców za fana­be­rię), orta­lio­nową kurtkę – jakieś pięć roz­mia­rów za dużą, i uczę się uży­wać za ciem­nej kon­tu­rówki do ust.

WYCHODZIMY! TO NUDNE
I OHYDNE

Ł. Kraj | ZASŁYSZANE

„Jasiu, nie wiem, co to jest, ale na pewno nie muzyka. Nuda i ohyda!” – powie­działa Słu­chaczka. Tak nazy­wam w myślach panią, która wraz z mężem wstała z fotela, by skie­ro­wać się do wyj­ścia pod­czas inau­gu­ra­cyj­nego kon­certu tego­rocz­nej edy­cji festi­walu Sacrum Pro­fa­num. Nie była odosob­niona w swo­jej reak­cji.

PO JASNEJ STRONIE MOCY

W. Sraga | ZASŁYSZANE

O energii, muzyce, miłości i zgodzie z samym sobą, czyli tym, co w życiu najważniejsze, z Włodkiem "Paprodziadem" Dembowskim rozmawia Weronika Sraga.

PERKUSIŚCI – DAWCY SZCZĘŚCIA

M. Brodacka | ZASŁYSZANE

Zdarza się, że są nazywani drugimi dyrygentami w orkiestrze. Liczą takty, kontrolują tempo gry i nie jeden, a kilkadziesiąt instrumentów. Perkusiści, bo o nich mowa, sprawiają, że utwór muzyczny staje się pełnym i rezonującym obrazem, przyprawiają go dozą tragizmu i szczyptą melancholii.

RYTM MUZYKI, RYTM RYTUAŁU

Ł. Kraj | ZASŁYSZANE

Otaczająca nas rzeczywistość jest przeniknięta rytuałami. Dziś tak wypowiadamy to słowo jednym tchem z całą gamą określeń: teatr, misterium czy sacrum, jak i opisujemy powtarzalne elementy naszej codzienności.

ŚWIAT W RÓWNOWADZE

MA | ZASŁYSZANE

– Zapomina się w naszej kulturze o przodkach i mało poświęca się im miejsca . Ludzie z pierwotnych kultur mówią, że to jest choroba naszej cywilizacji – mówi Mateusz Samolong, basista Ma. – My też jesteśmy pierwotną kulturą! – dorzuca Olek Szerszeń, gitarzysta i wokalista.

PRZERZUCAM MOSTY, ZAMIAST JE PALIĆ

S. Szmyd | ZASŁYSZANE

Uma­wiam się z L.U.C-iem w klu­bo­ka­wiarni przy Kru­czej. W końcu zna­leź­li­śmy ustronne miej­sce. Nasza roz­mowa roz­po­czyna się absur­dal­nie od tego, co jadł na śnia­da­nie. Nie­po­strze­że­nie roz­pra­wiamy o wyż­szo­ści kieł­ba­sek nad jaj­kami. Czuję, że wcho­dzimy powoli na wyż­szy poziom abs­trak­cji, ale to dopiero począ­tek.

PORADNIK ZIELONEJ WOKALISTKI – ROZMOWA Z RENI JUSIS

D. Janiak | ZASŁYSZANE

Od arty­stów ocze­ku­jemy przede wszyst­kim, aby repre­zen­to­wali wysoki poziom twór­czo­ści, aby ni­gdy nie zawie­dli naszych ocze­ki­wań. Fani szybko przy­zwy­cza­jają się do okre­ślo­nych stan­dar­dów. Nie­kiedy zaczy­nają nawet żyć tak jak ich idole.

Ta strona korzysta z plików cookie.