DO GÓRY
logo fuss magazyn

KOMU ZAWDZIĘCZAM PANIĄ IRENKĘ. NA MARGINESIE BLOGA „IRENKA MÓWI JAK JEST”

K. Kuszyk | MIĘDZY INNYMI

Wycho­wy­wa­łam się z bab­ciami. Nie mam rodzeń­stwa, bab­cie więc, oprócz bab­cio­wa­nia, zupeł­nie natu­ral­nie weszły w rolę star­szych sióstr, towa­rzy­szek zabaw i sojusz­ni­czek.

MEBLE Z ODZYSKU

A. Teodorczuk | MIĘDZY INNYMI

Żyjemy w czasach, w których wyrzuca się zamiast naprawiać, a jakość stanowi sprawę drugorzędną względem wyglądu i niskiej ceny. Mnogość sklepów sieciowych oferuje dużo, tanio i „od ręki”. Nic prostszego niż co sezon zapewnić sobie mieszkanie jak z katalogu. Tylko czy wtedy wnętrze opowie coś o właścicielu?

HYGGE REVISITED – SPOJRZENIE NA DANIĘ

K. Nowacka | MIĘDZY INNYMI

Mię­dzy­na­ro­dowa eks­cy­ta­cja duń­skim ter­mi­nem hygge i medialny szał wokół skan­dy­naw­skiego stylu życia, który ma rze­komo sta­no­wić odpo­wiedź na wszyst­kie nasze pro­blemy, skie­ro­wały ostat­nio uwagę publiczną w stronę pół­noc­nej kra­iny wiecz­nej szczę­śli­wo­ści.

WIĘKSZY NIŻ W INNYCH MIASTACH

A. Wieczorowska | MIĘDZY INNYMI

Olena (24 lata) waży 44 kilo­gramy i zawsze powta­rza, że to biblijna waga.

ZATRZYMAĆ WIELKOLUDA

Ł. Muniowski | MIĘDZY INNYMI

„Nie można nauczyć wzro­stu” – miał powie­dzieć Red Auer­bach, legen­darny tre­ner, gene­ralny mena­dżer, a potem pre­zes Boston Cel­tics. Cho­ciaż nie da się jed­no­znacz­nie stwier­dzić, czy to on był ich auto­rem, trudno o lep­sze uza­sad­nie­nie cią­głego pokła­da­nia nadziei w wyso­kich zawod­ni­kach przez dru­żyny NBA.

JAK MIERZYĆ KANADYJSKĄ MIARĄ?

K. Jeziorska | MIĘDZY INNYMI

Kanada to drugi naj­więk­szy kraj świata. Ogromne prze­strze­nie, 6 stref cza­so­wych i dwa oce­any po bokach. W tym wiel­kim pań­stwie więk­szość ludzi mieszka w odle­gło­ści 150 km od gra­nicy z USA. Pół­noc jest wciąż jesz­cze pusta, zimna, onie­śmie­la­jąca.

WSPÓŁCZESNY SQUATTING – RELIKT, REALNA OPCJA CZY MIEJSKA UTOPIA?

K. Nowacka | MIĘDZY INNYMI

Kul­tura squ­at­tingu poja­wiała się już wie­lo­krot­nie w moich tek­stach i nie mia­łam na razie zamiaru wra­cać do tej tema­tyki, jed­nak cią­gle zadzi­wia­jąco czę­sto zda­rza mi się napo­ty­kać nie­ro­zu­mie­jące spoj­rze­nia połą­czone z pyta­niem: „A co to jest squat?”.

SZTUKA POSTNATURY, NATURA POSTSZTUKI

K. Żyniewicz | MIĘDZY INNYMI

Posta­no­wi­łam celowo nie umiesz­czać w tytule ter­minu ,,bio­ar­t’’, by zama­ni­fe­sto­wać jego her­me­ty­zu­jący i spły­ca­jący cha­rak­ter. Wyzna­cza on bowiem rodzaj szu­fladki (z zamknię­ciem w któ­rej sama zma­gam się od pew­nego czasu), miesz­czą­cej w sobie arty­styczne dzia­ła­nia na życiu.

Ta strona korzysta z plików cookie.