DO GÓRY
logo fuss magazyn
FUSS_nr_31_Happy_EndingFUSS nr 30 Krzyk ModyFUSS magazyn Czy ubrania potrafią milczeć?FUSS magazyn - W dresie na salonyFUSS magazyn - Krzyk mody

KLUB FITNESS
JAKO INSTYTUCJA KULTURY

J. Cydejko | MIĘDZY INNYMI

Kul­tura fit­ness, moda na zdrowy styl życia i sport zata­czają sze­ro­kie kręgi nie tylko wśród ludzi wykształ­co­nych, miesz­kań­ców wiel­kich miast czy zamoż­nych pra­cow­ni­ków kor­po­ra­cji. Jest to zja­wi­sko, któ­rego naj­istot­niej­szą cechą jest inklu­zyw­ność, dostęp­ność i powszech­ność.

ARS COOPERATIO – SZTUKA WSPÓŁPRACY JAKO „LITERACKA KOOPERACJA”

A. Turzański | MIĘDZY SŁOWAMI

Współ­praca lite­racka znaj­duje się na porządku dzien­nym i choć miaż­dżącą prze­wagę sta­no­wią książki poje­dyn­czych auto­rów, na księ­gar­nia­nych pół­kach nie brak pozy­cji nobi­li­to­wa­nych paroma nazwi­skami.

O WSPÓLNOTOWYM ASPEKCIE KINOFILII,
CZYLI ALTERNATYWNY PRZEWODNIK PO AMSTERDAMIE

K. Nowacka | KĄTEM OKA

W ostat­nich latach zmie­niło się poj­mo­wa­nie kino­fi­lii – mówi się, że wcale nie umarła, że ma się świet­nie, że po pro­stu wygląda zupeł­nie ina­czej.

SPOŁEM

Ł. Muniowski | FELIETON

komiks

SLACKTYWIZM, CZYLI INTERNETOWA „PARTYZANTKA”

M. Stańczyk | MIĘDZY INNYMI

Zaan­ga­żo­wa­nie 2.0 stało się nowym tren­dem, napę­dza­jąc pro­duk­cję laj­ków i hasz­ta­gów, nagła­śnia­ją­cych duże kam­pa­nie spo­łeczne, ale nie­ko­niecz­nie prze­kła­da­ją­cych się na dzia­ła­nie

ŻEBY BYĆ DOBRYM, WYSTARCZY UŚMIECH

B. Truchan | FELIETON

Trudno zatem zro­zu­mieć, dla­czego ludzie w róż­nym wieku podej­mują się dzia­łań spo­łecz­nych, do któ­rych nie są przy­mu­szani i za które nie otrzy­mują żad­nego wyna­gro­dze­nia.

BIO ART I TECHNOSZTUKA -
O WSPÓŁPRACY NAUKI I SZTUKI

S. Łąkas | KĄTEM OKA

W codzien­nym oby­ciu Alba była zwy­czaj­nym kró­li­kiem albi­no­sem. Żyła wraz ze swoją czło­wie­czą rodzina – Edu­ar­dem, jego żoną Ruth oraz córką Miriam. Alba nie była jed­nak podobna innym kró­li­kom...

WSPÓLNE DO BÓLU,
CZYLI KURTKA I EKSPRES
DO KAWY,
KTÓRE WIEDZĄ O TOBIE WSZYSTKO

A. Wieczorowska | MIĘDZY INNYMI

Takie poranki przy­da­rzają się każ­demu. Jest przy­naj­mniej o czym napi­sać w sta­tu­sie na Face­bo­oku, myślisz. I wycią­gasz tele­fon, który roz­ła­do­wał się po dro­dze.

SERYJNI MORDERCY – SUPERGWIAZDY POPKULTURY!

M. Myrlak | KĄTEM OKA

Ch­cesz wy­na­jąć dom, w któ­rym Jef­frey Dah­mer za­bił swo­ją pierw­szą ofia­rę? Pro­szę bar­dzo!

ARCHITEKTURA GROZY

M. Stańczyk | KĄTEM OKA

Mi­mo pra­cy Di­sney­ow­skich ima­gi­ne­ers, zam­ki to nie tyl­ko ba­śnio­we pa­ła­ce, w któ­rych ży­je się dłu­go i szczę­śli­wie z księ­ciem u bo­ku.

STRACH SIĘ BAĆ, CZYLI JAK TO Z TYM EDEM WOODEM BYŁO?

M. Płaza | KĄTEM OKA

Są twór­cy oto­cze­ni kul­tem mi­mo by­cia ofia­ra­mi po­wszech­ne­go szy­der­stwa. Są fil­my uwiel­bia­ne po­mi­mo ja­ko­ści wo­ła­ją­cej o po­mstę do nie­ba. Są chwi­le w hi­sto­rii ki­ne­ma­to­gra­fii, kie­dy bo­ha­te­rem po­pkul­tu­ry zo­sta­je ar­ty­sta rze­ko­mo do te­go nie­po­wo­ła­ny.

LET ME IN!

A. Meszczyk, M. Stańczyk, M.Urbańska | MIĘDZY INNYMI

Co moż­na ro­bić w mie­ście, je­śli nie chce się zwie­dzać ko­ścio­łów al­bo nie­prze­bra­nej ilo­ści klu­bów ka­ra­oke?

SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK PO (NIE)NORMALNYCH DYSCYPLINACH SPORTU

K. Nowacka | MIĘDZY INNYMI

Siat­ków­ka, pił­ka noż­na, pły­wa­nie, snow­bo­ard, mo­że lek­ko­atle­ty­ka – nie­trud­no wy­li­czyć cał­kiem spo­ro dys­cy­plin spor­tu, któ­re za­rów­no chęt­nie upra­wia­my (lub upra­wia­li­śmy, gdy by­li­śmy jesz­cze pięk­ni i mło­dzi), jak i oglą­da­my. Ist­nie­je jed­nak jesz­cze in­ny, rów­no­le­gły świat pe­łen kon­ku­ren­cji, któ­re eg­zy­stu­ją dla nas tyl­ko i wy­łącz­nie w wy­mia­rze te­le­wi­zyj­nym

PLACEK ZIEMNIACZANY ZAMIAST RIHANNY

A. Wieczorowska | FELIETON

On do­by­wa pe­ni­sa ze spodni. Ona po­chwy z ko­ron­ko­wych maj­tek. Na­wet nie uda­ją się do łóż­ka. Bo i po co. Upra­wia­ją seks jak moż­na upra­wiać te­nis. Z ru­ty­ną i znu­dze­niem.

HORROR PLEASURES
– DLACZEGO LUBIMY
SIĘ BAĆ?

Z. Lewandowska | KĄTEM OKA

Kto z nas ni­gdy nie bał się na hor­ro­rze, by po za­koń­czo­nym se­an­sie pło­nąć z eks­cy­ta­cji?

Ta strona korzysta z plików cookie.